#Blog

Ciekawostek z branży nigdy zbyt wiele

Responsive Web Design (RWD)

Responsive Web Design (RWD)

Responsive Web Design (RWD)

Co to znaczy i czym są strony responsywne?

RWD to technika projektowania stron tak, aby ich wygląd oraz układ automatycznie dostosowywał się do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlana.
Tak więc strony responsywne to takie, które dobrze wyświetlają się zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach. Bez ucinania treści oraz utraty jej czytelności.

Aby strona działała poprawnie na różnych ekranach i dostosowała do nich swój wygląd musi być odpowiednio zaprojektowana.

Layout strony musi swobodnie dopasowywać się do poszczególnego ekranu, a szerokość strony powinna być równa jego szerokości - aby nie było konieczne przesuwanie strony na boki w celu wyświetlenia jej całej zawartości. Czcionka musi posiadać odpowiedni kolor i wielkość, tak aby nie sprawia problemów podczas czytania. Elementy menu również muszą posiadać odpowiednią wielkość, aby bez problemu można było nacisnąć na nie palcem.

Google ceni responsywność

Strony dostosowane do urządzeń mobilnych są docenianie przez Google i osiągają lepsze pozycję w wynikach wyszukiwania niż te, które nie są do nich przystosowane.
Strony responsywne cieszą się również większą ilość odwiedzin, ponieważ potencjalny klient może na nią wejść w praktycznie dowolnym momencie np. podczas stania w korku.

Wdrożenie RWD odbywa się za pomocą tzw. media queries, które pozwalają rozpoznać rozdzielczość okna przeglądarki i zastosować odpowiedni arkusz stylu, lub jego fragment. Można wykorzystać również skrypty JavaScript.

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Wypełnij formularz, aby otrzymać szybką wycenę Twojego projektu

Zapoznałem/am się z polityką prywatności, która zawiera m.in. następujące informacje:
1) Administratorem Danych Osobowych (ADO) jest SMART, ul. Kopernika 3, 56-120 Brzeg Dolny, NIP: 9880283755
2) Cel, zakres i czas przetwarzania danych.
3) Przysługujące mi prawa

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres e-mail) w celu nawiązania kontaktu oraz przekazywania informacji handlowych, marketingowych oraz promocyjnych związanych z działalnością gospodarczą SMART, ul. Kopernika 3, 56-120 Brzeg Dolny, NIP: 9880283755 w całym okresie przetwarzania moich danych.