#Blog

Ciekawostek z branży nigdy zbyt wiele

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL

Każdego dnia dokonywanych jest w internecie tysiące transakcji i innych działań skłaniających użytkowników internetu do pozostawienia swoich danych w sieci. Zakupy, przelewy bankowe, logowanie na strony i fora. W każdym z tych miejsc zostawiane są informacje, dane osobowe. Czy w takich sytuacjach zastanawiamy się nad ich bezpieczeństwem? Niewielu z nas wciąż zdaje sobie sprawę, że brak ochrony na stronie www na której wpisujemy dane sprawia, że mogą one wpaść w niepowołane ręce.

W takim razie jak zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych jako właściciel strony?

By temu przeciwdziałać, stosuje się protokół zabezpieczający przesyłający informacje między serwerem, a użytkownikiem w formie szyfru. Szyfr ten nieznany osobom trzecim jest znany tylko uprawnionym do tego podmiotom. Takie zabezpieczenie oferują certyfikaty SSL (Secure Socker Layer) .

Czym zatem są certyfikaty SSL?

Certyfikaty SSL chronią witryny internetowe poprzez zaszyfrowaną komunikację na linii klient-serwer. Stosowany jest głownie by zapobiec ewentualnym kradzieżom, przejęciu informacji o zarejestrowanych kontach czy usunięciu ważnych danych. Gwarantują bezpieczny transfer danych, ze względu skuteczność stały się uniwersalnym środkiem używanym do szyfrowania z serwerem FTP, połączeń z pocztą czy sklepem internetowym.

Kiedy zastosować certyfikat SSL?

- kiedy pobierane są dane osobowe, loginy, hasła, dane kart płatniczych, adresów mailowych, numerów telefonów,

- kiedy informacje wymagają uwierzytelnienia,

- kiedy w transakcjach wykorzystywane są przelewy bankowe,

- kiedy gromadzone wszelkie poufne dane,

Jako użytkownik, skąd wiem, że strona jest chroniona certyfikatem SSL?

Zazwyczaj jest to przedrostek "s" w adresie https, oraz ikona klucza, kłódki lub "green bar" z podświetloną nazwą firmy na pasku stanu przeglądarki.

Posiadanie certyfikatu SSL to nie tylko gwarancja odpowiedniego poziomu ochrony danych użytkownika to również korzyści dla firmy prowadzącej stronę internetową, jakie?

- posiadanie certyfikatu wiąże się się z uwierzytelnieniem, co automatycznie powoduje wzrost zaufania użytkowników, ma to szczególne znaczenie w przypadku funkcjonowania sklepów internetowych

- strony zabezpieczone certyfikatem SSL wykazują lepsze pozycjonowanie w przeglądarkach

- wzrost powszechnej świadomości sprawia, że internauci częściej dokonują zakupów w sklepach chronionych SSL

W obecnych czasach wartość danych osobowych porównywalna może być do wartości złota. Świadomość zagrożeń w świecie internetu powinna skłonić do inwestycji w certyfikat SSL. Zyskując dzięki temu poświadczenie tożsamości oraz wiarygodności domeny, kontrahenta oraz z drugiej strony z troski o klientów i użytkowników oferując im najwyższy stopień bezpieczeństwa ich danych na stronie internetowej.

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Wypełnij formularz, aby otrzymać szybką wycenę Twojego projektu

Zapoznałem/am się z polityką prywatności, która zawiera m.in. następujące informacje:
1) Administratorem Danych Osobowych (ADO) jest SMART, ul. Kopernika 3, 56-120 Brzeg Dolny, NIP: 9880283755
2) Cel, zakres i czas przetwarzania danych.
3) Przysługujące mi prawa

Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres e-mail) w celu nawiązania kontaktu oraz przekazywania informacji handlowych, marketingowych oraz promocyjnych związanych z działalnością gospodarczą SMART, ul. Kopernika 3, 56-120 Brzeg Dolny, NIP: 9880283755 w całym okresie przetwarzania moich danych.